Boiserie

Děštění (Boiserie) se začalo poprvé objevovat už koncem 15. století, největší rozmach však nastal až v 17. a 18. století, ovšem i dnes nachází své místo zvláště v nadstandardně bohatě vybavených interiérech vyžadujících reprezentativní a okázalé ovzduší či v domech skutečných znalců. Toto obkládání především stěn a stropů dřevěnými deskami sloužilo původně k praktickým účelům tepelné izolace, stal se z něj však prostředek dekorace a obohacení místnosti.

Desky pro táflování, resp. deštění, vyrobené z nejkvalitnějších dřev, bývají tradičně zkrášleny honosným zdobením precizní řezbou, technikou intarze nebo také malováním či dokonce zlacením. Boiserie propůjčuje mnoha palácům pompézní atmosféru, jež může být přenesena i do vašich interiérů díky této nabídce, v níž představujeme kusy z prominentních italských dílen. Dostupná jsou mnohá provedení od elegantně jednoduchých po působivě ozdobné, a to v různých barevných variacích.

Výrobci

FLEX LAURAMERONI ROMAGNOLI
SIGE GOLD

Novinky

Novinky RES
13.05.2014

Zúčastnili jsme se veletrhu v Miláně a přinášíme vám z něj novinky z kolekce dveří RES.

Zúčastnili jsme se již 24. ročníku veletrhů FOR ARCH a FOR INTERIOR, které proběhly 17. až 21., resp. 26. až 29. září 2013 v pražských Letňanech. Letošní ročník se zaměřil na téma "Rekonstrukce a revitalizace". Ve spolupráci s našimi partnery jsme představili několik novinek i zavedené modely dveří.

© Salon Cardinal, Freyova 82/27, 190 00 Praha 9

Centario