Arca

Společnost Arca vznikla v Castello di Godego (provincie Treviso) roku 1972, kde se dodnes nachází její sídlo a také výrobna. Areál společnosti se rozpíná na 25 tisících metrech čtverečních, a který je rozdělen na jednotlivé úseky, podle toho, čemu se věnuje. Od vlastního zpracování dřeva, přes sklady, kde zraje ořechové a třešňové dřevo, tesařství, technologické systémy pro ruční zpracování dřeva, sklad nezpracovaného dřeva, zařízení pro ruční leštění a lakování dřeva do různých odstínů, nanášení ochranné vrstvy včelího vosku, až po dekorační práce se zlatem a stříbrem. Firemní filozofie přesně odráží skutečné hodnoty italského klasického nábytku. Styl nábytku je inspirován nejvýznamnějšími momenty italských, ale i evropských dějin. Specifické pro naší společnost je to, že dokáže navrhnout nábytek jak pro jednotlivé místnosti, nebo vybavit rovnou celý domov přesně podle klientových přání a požadavků. Vysokou kvalitu zajišťuje ruční dokončování každého výrobku, které jsou vyráběny z pravého dřeva za použití kvalitní tesařské práce a prvotřídních leštících technik.

Díky výše zmíněným vlastnostem je dnes společnost Arca jedním z lídrů na trhu klasického nábytku vysoké kvality a to jak v Itálii, tak na mezinárodním trhu, kde je považována za velice ceněného interpreta klasické italské kultury a stylu. Arca používá především vzácné ořechové a třešňové dřevo, které naplno reprezentuje přírodní noblesu dřeva. Výroba probíhá pod dohledem tradičních řemeslných mistrů s vytříbeným citem pro vnitřní i vnější detail každého kusu vyrobeného nábytku. Konečné leštění probíhá tradiční ruční metodou za použití anilínu, zeminy, šelaku a včelího vosku, bez použití jakýchkoliv toxických látek.

Kuchyně a nábytek by Arca: kolekce, kde se současnost setkává s uměním minulosti skrz jeho mnoho vyjádření, pomocí kterého k nám promlouvá vzpomínka na minulost, její zkušenosti a krása. Naše firemní filozofie spočívá v referencích na tradiční hodnoty z Italské a Evropské historie, s cílem vám přinést slavnou klasickou eleganci v designu, i proporcích. Celá naše nabídka klasického nábytku a kuchyní je velice členitá a komplexní ve všech směrech, ať už se jedná o pracovny, kuchyně, nebo třeba šatníky a umožní tak vybavit každý domov na míru, přesně podle moderních požadavků, podle obrazu a přání toho, kdo v něm bude bydlet. Na každou vyrobenou kuchyň a každý kus nábytku je horkým voskem vyryt nápis „ARCA – Made in Italy“, jako poznávací znamení originálu a zároveň kvality, kterou značka Arca reprezentuje. Značka se buď vypaluje přímo do nábytku, nebo je na mosazné destičce, jako ochrana před padělky. Každý pravý kus nábytku od této společnosti tuto značku na sobě musí mít.  

Web výrobce:http://www.arcamobili.it/