Moderní obývací pokoje

Designové obývací pokoje

Moderní obývací pokoje umožňují vytvořit si ideální prostor pro relaxaci přesně odpovídající vlastním představám a individuálnímu stylu. Jejich předností je maximální funkčnost, která ovšem není v konfliktu s atraktivním designem. Naopak, tyto obývací pokoje jsou spojením těchto dvou aspektů, které jsou navíc podepřeny využitím vytříbených materiálů a bezchybným zpracováním. Zdrojem jejich přitažlivosti je italský design založený na přetrvávajícím renomé světových rozměrů.

Moderní obývací pokoje jsou věrné současným trendům v nábytkářském průmyslu a nabízí proto jednoduchost očištěnou od jakýchkoli vzorů. Moderní sedací soupravy, křesla i pohovky jsou barevně jednotné a svou formou spíše lineární. Naopak designové obývací pokoje se vymezují vůči strohosti moderního nábytku neotřelým ztvárněním, které představuje únik ze stereotypů současných tendencí. To se projevuje skrze silnější důraz na inovaci v návrhu, jež činí designové sedací soupravy, křesla a pohovky výjimečně a neopakovatelné, ať už co do formy, tak co do použitých materiálů a barevného ztvárnění. Nejsou proto výjimkou velmi avantgardní a futuristické modely či modely inspirované historickými styly, jež jsou transformovány do moderní podoby.

Podobné zásady platí také pro moderní obývací stěny, respektive designové obývací stěny. Všeobecným trendem jsou rozměrné hladké a jednolité plochy v minimalisticky přírodních odstínech či základních barvách, které působí nenásilně a harmonicky. Zvláště u designových stěn se pak projevuje volnost v použitých materiálech a povrchových úpravách, které mohou být mnohdy překvapivým obohacením tradičně opracovaného dřeva, kovů či skla. Tyto umělecké počiny se stanou ústředním bodem místnosti a vytvoří luxusní, osobitou atmosféru.